Start  /  Aktualności  /  Szkoła Szachowa TALENT pomogła w organizacji turnieju szachowego w Błoniu.

Szkoła Szachowa TALENT pomogła w organizacji turnieju szachowego w Błoniu.

 

 

Szkoła Szachowa "TALENT" po raz kolejny pomogła w organizacji turnieju szachowego. Tym razem odwiedziliśmy Błonie k.Warszawy.

Zapewniliśmy sprzęt szachowy i kadrę sędziowską ✌️

Dziękujemy za zaufanie i polecamy się na przyszłość 

 

Notka ze strony Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu:

"Szachy można porównać do życia. Na szachownicy rozgrywany jest pojedynek królestwa białych i królestwa czarnych. Każda figura- wojownik ma inną wartość. Każda ma inne zadanie. Jednak ,żeby wygrać potrzebujesz ich wszystkich. Muszą ze sobą współpracować i tworzyć jedno wojsko, tylko wtedy jest szansa na powodzenie. Tak samo jak w życiu, liczy się wzajemne dobro. 
We wtorek 14.05.2019 w Szkole Podstawowej nr 1 w Błoniu został rozegrany II Szkolny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Błonia. Do rozgrywek zgłosiło się 38 miłośników szachów z gminy Błonie. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie PZSzach – Pan Maciej Kowalec –instruktor szachowy PZSach, Mistrz Mazowsza Sędziów Szachowych i Pan Mateusz Bronowicki-instruktor szachowy PZSach, Mistrz FIDE. Organizatorzy turnieju: Karolina Stasiak, Dorota Zagańczyk i Anna Milczarek.

 Rozegrano 5 rund w tempie 15 minut na zawodnika, w dwóch kategoriach wiekowych.

Wyniki:

Kategoria I
I miejsce Blanka Briegert Szkoła Podstawowa Hilaris
II miejsce Arkadiusz Gzula Szkoła Podstawowa Hilaris
III miejsce Mateusz Wojciechowski Szkoła Podstawowa nr 3
Kategoria II
I miejsce Artur Mogielnicki Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce Karolina Pastusińska Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce Paweł Słomka Szkoła Podstawowa nr 1

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 


Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy! Szczególne podziękowania należą się Burmistrzowi Błonia, Dyrekcji SP1 oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w organizacji turnieju.
Dziękujemy za udział w rozgrywkach : Szkole Podstawowej Nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Błoniu
Prywatnej Szkole Podstawowej KOLUMBUS
Niepublicznej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej HILARIS


Mamy nadzieję, że tegoroczny turniej szachowy stanie się zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy. 

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni."

Paul MorphyKarolina Stasiak"